Jakie są wymiary bel okrągłych wytwarzanych przez prasy KUHN?
Bele okrągłe o wymiarach 0,8 x 1,6 m lub 0,8 x 1,85 m.
Rozmiary te są „standardowe”, jednakże średnica całkowita beli może być zmieniana i łatwo dostosowana do potrzeb rolnika. Zakres, w jakim bela może być modyfikowana zależy od modelu prasy, na przykład maszyna formująca bele o wielkości do 1,6 m, może wykonać bele o wymiarze 1,35 m, natomiast prasa produkująca bele o wielkości do 1,85 m, może wytwarzać bele o wielkości 1,6 m. W przypadku pras stałokomorowych KUHN wielkość bel jest ograniczona do konkretnej wartości, mogą wytwarzać wyłącznie bele o wielkości komory, czyli bele o średnicy około 1,30 m.
Jakie rośliny można prasować za pomocą prasy do bel okrągłych?
Prasy do bel okrągłych mogą zbierać najróżnorodniejsze uprawy, od siana suchego do sianokiszonki, a także słomę i kukurydzę. Z licznych możliwości prasy do bel okrągłych mogą korzystać producenci wołowiny i mleka. Firma KUHN proponuje zróżnicowany asortyment produktów spełniających te potrzeby.
Połączenie maszyn: prasy i owijarki. Czym jest prasoowijarka?
Prasoowijarka została opracowana specjalnie z myślą o zapewnieniu wysokiej wydajności pracy w różnych warunkach roboczych. Nie wszystkie prasy są przystosowane do owijania folią. Natomiast wszystkie prasoowijarki KUHN są wyposażone w system owijania bel. Prasoowijarki muszą działać w najróżniejszych warunkach. Dealerzy firmy KUHN są do Państwa dyspozycji i chętnie pomogą w doborze prasoowijarki. Doradzą, tak aby była ona dostosowana do konkretnych potrzeb użytkownika.
Rotory wyposażone w zespół tnący czy bez noży?
Rotory są używane do produkcji paszy o określonej wielkości. W niektórych przypadkach są wykorzystywane do cięcia słomy na określoną długość w celu ułatwienia rozkładania. Rotor tnący znajduje zastosowanie przy procesie tworzenia bel. W ostatnich latach jego stosowanie wzrosło ze względu na potrzebę ograniczania zanieczyszczeń w suchym sianie i skrócenia czasu przetwarzania bel w dawkach mieszanych. Ponadto belę ciętą można gęściej prasować. Nie wszystkie rotory tnące są jednak sobie równe. Te produkowane przez KUHN potrafią zminimalizować zapotrzebowanie na moc i zapewnić równomierne wypełnienie komory prasowania. Opatentowany kształt zębów rotora KUHN umożliwia równomierne prasowanie i cięcie upraw. Rotory KUHN z zespołem tnącym wyposażonym w zęby o eliptycznych kształtach są uznawane za jeden z najlepszych systemów docinających na rynku. Rotory tnące mogą rozdrabniać materiał na różnych długościach w zależności od liczby użytych ostrzy. Noże można, ustawić na wiele różnych sposobów, dzięki szerokiej gamie różnych grup KUHN. Rotor bez funkcji cięcia ma takie same zalety jak rotor tnący, jedyną różnicą jest podawanie materiału do komory prasowania bez jego cięcia. Ten typ rotora doskonale sprawdza się w różnych warunkach, poradzi sobie z podawaniem krótkiego i suchego pokosu, takiego jak słoma po zbiorze kombajnem rotorowym. Rotory bez funkcji cięcia oferują szeroki zakres możliwości w zależności od potrzeb i sposobów wykorzystania pasz przez rolników.