Zgrabiarki dwukaruzelowe GA 1032 +

Model GA 9032+

Wytrzymałość i wszechstronność

Zgrabiarki dwukaruzelowe GA 6632+, GA 7932+ i GA 9032+ z bocznym odkładaniem pokosu. Zgrabiają trawę z szerokości od 6,50 do 8,80 m. Dzięki przekładni MASTERDRIVE GIII są idealnie przystosowane do intensywnej pracy.

Zgrabiarki GA 6632+, GA 7932 + i GA 9032+ są wyposażone w przekładnię MASTERDRIVE GIII. Zapewniają wydajną pracę, są wszechstronne i mogą pracować w trudnych warunkach z ciągnikami o małej mocy. Oferując szeroki wybór szerokości karuzel. Zaczepiane modele zgrabiarek mogą mieć różne szerokości robocze, regulowane przez zmianę pozycji tylnych karuzel oraz mogą formować jeden lub dwa rzędy pokosu. Wszystkie wymienione rozwiązania sprawiają, że te trzy modele zgrabiarek karuzelowych są przygotowane do intensywnego użytkowania.
GA 6632+ podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zgrabianie bardzo ciężkich pokosów

Karuzela MASTERDRIVE GIII

Przekładnia MASTERDRIVE GIII: niezawodna i odporna na zużycie

Obecnie maszyny rolnicze muszą pracować na coraz większej powierzchni i wytrzymywać coraz większe obciążenia. Niezawodność i trwałość maszyn są kluczem do spełnienia oczekiwań użytkowników w zakresie wydajności pracy. Przekładnie MASTERDRIVE GIII zostały stworzone w celu zapewnienia maksymalnej ochrony elementów napędu i zwiększenia odporności na zużycie. Konstrukcja zapewnia wyjątkową niezawodność i trwałość nawet przy intensywnym użytkowaniu. Wewnątrz MASTERDRIVE GIII znajduje się system dwustopniowej redukcji napędu z kołem zębatym stożkowym i walcowym. Tolerancje pomiędzy kołami zębatymi są w pełni kontrolowane, co zwiększa wytrzymałość całego układu w trudnych warunkach roboczych. Zużycie kół zębatych jest zdecydowanie mniejsze, a przekładnia nie wymaga konserwacji. Ze względu na to, że przekładnia jest dwustopniowa, możliwe było zastosowanie większych kół walcowych z większą liczbą zębów, zapewniających lepsze przeniesienie napędu. Aby chronić wewnętrzne elementy, w przekładnię wbudowano wolne koło.

Wytrzymałe połączenia

Przekładnia MASTER DRIVE GIII została zaprojektowana tak, aby sprostać coraz większym obciążeniom układu napędowego, głównie ze względu na: Większe szerokości robocze i średnice karuzel, zgrabianie trudnego pokosu z przeznaczeniem na kiszonkę, sianokiszonkę, siano i słomę. 
  • Aby uzyskać lżejszą, ale bardziej wytrzymałą karuzelę, zastosowano nowe rozwiązania:
  • Aluminiowe obudowy.
  • Zoptymalizowany profil krzywki, zmniejszający obciążenie rolki prowadzącej.
  • Rolki o większej średnicy, które obracają się z mniejszą prędkością i wywierają mniejszy nacisk na krzywkę.
  • Ramiona z łożyskami o dużej średnicy.
  • Wzmocnione osie obrotowe ramion grabiących.
  • Wzmocnione osie obrotowe ramion grabiących.
  • Wzmocnione mocowania ramion na osiach obrotowych (śrubowe).
Wzmocnione ramiona zgrabiające

Pasza najwyższej jakości

Formowanie wału pokosu: zalety podwójnie giętych ramion

Formowanie wału pokosu: zalety podwójnie giętych ramion

Jednorodna jakość i wielkość wałów pokosu to warunek szybkiego schnięcia i łatwego zbioru paszy za pomocą prasy.
Ramiona zgrabiarek GA są podwójnie gięte i stycznie montowane. Takie rozwiązanie pozwala opóźnić moment ustawienia palców pod kątem 90°. Do formowania jednorodnych, puszystych i równych wałów przyczynia się stroma prowadnica krzywki, dzięki której palce są unoszone szybciej, z większym opóźnieniem i potrzebują do tego mniejszej siły. Jakość zgrabiania jest bardzo wysoka, nawet podczas jazdy z dużą prędkością, ponieważ pokos nie jest przepychany nad wałem.
Zalety podwójnie giętych ramion:
  • Mniejszy dystans pomiędzy obszarami pracy kolejnych palców. Ograniczenie do minimum strat paszy, nawet podczas pracy z dużą prędkością.
  • Środek ciężkości znajduje się pośrodku ramienia. Zapewnia to dłuższą żywotność zespołu, ponieważ podczas obrotu ramienia, rolki pracujące w krzywce są znacznie mniej narażone na obciążenia.

Ochrona darni

Jeśli chodzi o ochronę darni, precyzyjne dostosowanie karuzeli do zmieniającego się ukształtowania terenu jest równie ważne, co zmniejszenie nacisku na podłoże. Zgrabiarki karuzelowe GA 1032+ z bocznym odkładaniem pokosu są wyposażone w szereg rozwiązań spełniających te wymagania:
 
  • Karuzele posiadają ruchome połączenie z ramą, dzięki czemu pracują niezależnie i mogą się wychylać w każdym kierunku. Wahliwe zawieszenie karuzel 3D precyzyjne kopiuje nierówności terenu, zapewniając perfekcyjne zgrabianie. Imponujący zakres ruchu w górę i w dół od około +25 cm do -30 cm. Rezultat: doskonała jakość pracy gwarantująca uzyskanie czystej paszy i ochronę darni.
  •  Każda karuzela jest wyposażona w cztery koła umieszczone bardzo blisko palców, co zapewnia optymalne kopiowanie nierówności. Dodatkowo, wysoki prześwit pod karuzelami pomaga je przenieść nad rzędami pokosu bez naprężeń mechanicznych (prześwit prawie 50 cm w modelach GA 6632+ i GA 7932+ oraz 60 cm w modelu GA 9032+). 

Ogranicznik hydrauliczny reguluje przepływ na przedniej karuzeli, optymalizując jej sekwencję podnoszenia i opuszczania. Sekwencja podnoszenia przedniej i tylnej karuzeli stanowi standardowe wyposażenie tych trzech maszyn. Dla optymalnego podnoszenia tylnej karuzeli w odpowiednim czasie zastosowano akumulator.
Kopiowanie nierówności terenu 3D

Łatwe i praktyczne w użyciu

Formowanie jednego rzędu pokosu zgrabiarką GA 6632+

Jeden, czy dwa wały pokosu? Twój wybór!

Zgrabiarki te, oprócz formowania pojedynczego rzędu pokosu z boku maszyny, mogą formować dwa oddzielne rzędy. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcemy przyśpieszyć schnięcie paszy:

  • Odwracanie rzędów pokosu.
  • Formowanie wąskich rzędów z ciężkiego pokosu.

Siłownik hydrauliczny zapewnia łatwą regulację szerokości wałów pokosu z kabiny ciągnika. Wyposażenie to pozwala również na składanie fartucha pokosowego o 100° do góry na czas transportu, co eliminuje obsługę manualną. Jako opcja dla przedniej karuzeli dostępny jest również drugi fartuch pokosowy, przydatny w przypadku formowania dwóch wałów.

Zaprojektowane z myślą o stabilności

Mocno oparte na obszernych podwoziach i posiadające maksymalnie 6 kół pod każdą karuzelą, te trzy modele mogą z łatwością pracować z różnym pokosem i w różnych warunkach polowych.
Dwukołowe podwozie przedniej karuzeli jest standardowym wyposażeniem modelu GA 6632+. Osie wahliwe stanowią wyposażenie seryjne modeli GA 7932+ i GA 9032+ i są dostępne jako opcja dla modelu GA 6632+. Poruszają się bardzo płynnie po wyboistych drogach lub nierównych polach (koleiny, pastwiska po wypasie). Tylne karuzele w modelach GA 6632+ i 7932+ są wyposażone w dwa dodatkowe koła.
Koła tandemowe w GA 7932

Dyszel z równoległobokiem

Zgrabiarka jest podczepiana do ciągnika w prosty sposób, za pomocą dyszla z regulowaną wysokością. Przednia część dyszla zawsze jest ustawiona poziomo, niezależnie od wysokości roboczej karuzel, co zapobiega zaklinowaniu w zaczepie ciągnika.
GA 7932: zaczep dyszla

Wzorzec na rynku zgrabiarek z bocznym formowaniem wału pokosu.

GA 9032+ to największa zgrabiarka karuzelowa z bocznym odkładaniem pokosu na rynku - szerokość robocza 8,80 m w ustawieniu do formowania dwóch wałów pokosu wyznacza nowe standardy wśród maszyn zielonkowych. Co więcej, stosunek jakości do ceny jest bezkonkurencyjny. Przestawienie z pozycji roboczej do transportowej jest przeprowadzane w wygodny sposób z kabiny ciągnika i zmniejsza szerokość maszyn GA 6632+ do 3,00 m, GA 7932+ do 3,50 m i GA 9032+ do 4,10 m. Wszystkie trzy modele posiadają demontowane ramiona, co zapewnia komfortową i całkowicie bezpieczną jazdę na długich trasach oraz możliwość parkowania maszyny w trudno dostępnych miejscach. Zgrabiarka GA 6632+ posiada jako opcję ruchome tylne panele. Dzięki temu może spełniać obowiązujące w niektórych krajach przepisy drogowe bez konieczności demontażu ramion grabiących do transportu. Dla optymalnego wykorzystania przestrzeni w budynkach można również zmniejszyć szerokość przechowywania.
GA 6632+ w pozycji transportowej

Wyposażenie

GA 6632 podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Średnia szerokość wału pokosu (m)
Szerokość transportowa ze zdjętymi/zamontowanymi ramionami (m)
Długość transportowa (m)
Sposób zgrabiania wału pokosu
Formowanie wału pokosu
Fartuch pokosowy
Liczba karuzel / Średnica karuzeli (m)
Liczba ramion na karuzeli / liczba palców na każdym ramieniu
Ramiona z palcami
Przekładnia
Kopiowanie nierówności terenu
Liczba kół pod karuzelą - przód
Liczba kół pod karuzelą - tył
Koła pod ramą nośną
Sekwencyjne podnoszenie karuzel (jedna po drugiej)
Napęd WOM (min-1)
Wolne koło wbudowane w przekładnię centralną
Zaczep
minimalne zapotrzebowanie na moc (KW/KM)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Wymagane wyposażenie elektryczne ciągnika
Masa, ok. (kg)
GA 6632 + GA 7932+ GA 9032+
1 wał: 3,55 - 6,45
2 wały: 6,50
1 wał: 4,05 - 7,45
2 wały: 7,65
1 wał: 4,65 - 8,60
2 wały: 8,80
1,20 - 1,80 1,20 - 1,80 1,20 - 1,80
2,07 / 3,00 2,50 / 3,50 3,00 / 4,10
8,7 9,80 11,40
1 lub 2 wały z boku maszyny 1 lub 2 wały z boku maszyny 1 lub 2 wały z boku maszyny
Na prawą stronę Na prawą stronę Na prawą stronę
Seryjnie, na tylnej karuzeli Seryjnie, na tylnej karuzeli Seryjnie, na tylnej karuzeli
2 / 2,90 2 / 3,40 2 / 4,00
11 - 4 12 - 4 15 - 4
Demontowane Demontowane Demontowane
Dwustopniowa przekładnia redukcyjna MASTER DRIVE Dwustopniowa przekładnia redukcyjna MASTER DRIVE Dwustopniowa przekładnia redukcyjna MASTER DRIVE
Zawieszenie przegubowe 3D pod tylną karuzelą Zawieszenie przegubowe 3D pod tylną karuzelą Zawieszenie przegubowe 3D pod tylną karuzelą
2 4, razem z osią tandemową 4, razem z osią tandemową
4, razem z dodatkową osią 6 razem z dodatkową osią i osią tandemową 6 razem z dodatkową osią i osią tandemową
18 x 8,50 - 8 18 x 8,50 - 8 18 x 8,50 - 8
Seryjnie Seryjnie Seryjnie
540 540 540
Seryjnie Seryjnie Seryjnie
Dyszel z równoległobokiem Dyszel z równoległobokiem Dyszel z równoległobokiem
40 / 55 40 / 55 44 / 60
1 zawór jednokierunkowy + 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy + 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy + 1 zawór dwukierunkowy
1 gniazdo 7-pin i 1 gniazdo 3-pin ISO 1 gniazdo 7-pin i 1 gniazdo 3-pin ISO 1 gniazdo 7-pin i 1 gniazdo 3-pin ISO
1410 1620 1850

Media