Siewniki punktowe pneumatyczne

Dzięki swojej wyjątkowej budowie, siewniki punktowe są maszynami uniwersalnymi pod względem wysiewu poszczególnych gatunków roślin oraz pracy w różnych technologiach uprawowych. Głównymi zaletami tych maszyn jest solidna konstrukcja, niezawodność oraz precyzja wysiewu. Bogate wyposażenie dodatkowe, między innymi zbiornik na mikrogranulat oraz system wysiewu nawozów, spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Siewniki punktowe pneumatyczne Aktualności i oferty

KUHN Aurock - technologia przyszłości
21 maj 2020 Uprawa

AUROCK - technologia przyszłości

Od 2000 roku, praktyki rolnicze mocno rozwijają się w kierunku uprawy konserwującej, gdzie orka jest zastępowana przez płytkie zabiegi upraw...

MAXIMA 3

Nowa sekcja wysiewająca MAXIMA 3 pozwala uzyskać maksymalną precyzje siewu przy większej prędkości roboczej.

PLANTER 3

PLANTER 3 to siewnik punktowy zaprojektowany przez KUHN według oczekiwań klientów. Wyjątkowa modułowość sekcji wysiewających powoduje, że siewniki te są bardzo doceniane za wysoką precyzję siewu, zdolność dostosowania do potrzeb różnych gospodarstw rolnych i równomierne umieszczanie nasion w rzędach

KOSMA

KOSMA to idealne rozwiązanie dla klientów pragnących wysiewać z prędkością od 4 do 8 km/h na przygotowanej glebie

Siewniki punktowe

Gama siewników punktowych KUHN oferuje innowacyjne rozwiązania dla rolników, którzy szukają wydajności i precyzji. Dzięki technologiom takim jak elektryczny napęd, te nowoczesne siewniki zapewniają precyzyjne sterowanie wysiewem nasion, lepsze zarządzanie nakładami i redukcję kosztów materiału siewnego. Siewniki punktowe KUHN zostały zaprojektowane tak, aby dostosować się do różnych warunków glebowych i upraw. Modele o szerokości od 4 do 12 rzędów umożliwiają precyzyjny wysiew kukurydzy, buraków czy soi.

Czym jest siewnik punktowy?

Siewnik punktowy to nowoczesne rozwiązanie do siewu z możliwością regulacji. Jest wyposażony w system dystrybucji nasion "ziarno po ziarnie".

Siewniki punktowe KUHN spełniają oczekiwania klientów, takie jak:

·         Gwarancja zachowania odległości między rzędami:

·         Ułatwienie zbioru,

·         Wspieranie rozwoju roślin.

·         Utrzymywanie głębokości siewu:

·         Równomierne kiełkowanie, które ułatwia zarządzanie uprawami,

·         Idealne umieszczenie nasion w wilgotnym/suchym obszarze gleby,

·         Optymalny kontakt nasion z glebą.

·         Kontrola obsady nasion:

·         Umieszczanie nasion w stałej odległości od siebie,

·         Siew roślin, w przypadku których cena nasion jest czynnikiem decydującym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, gama maszyn KUHN wyróżnia się siewnikami, które są:

·         Niezawodne, funkcjonalne i trwałe.

·         Wszechstronne - możliwość zastosowania do wszystkich rodzajów nasion, w tym nasion drobnych oraz  każdych warunków siewu.

·          Zaawansowane technologicznie, posiadają funkcje takie jak: sterowanie sekcjami, kompensacja obsady podczas siewu na łukach , regulacja dawki wysiewu.

·         Przyjazne dla operatora, łatwe do regulacji bez użycia narzędzi.

Wpływ siewnika punktowego na wydajność siewu

Zastosowanie siewnika punktowego KUHN umożliwia uzyskanie wysokiej precyzji wysiewu z zachowaniem regularnych odstępów między nasionami. Maszyna jest dostosowana do rozwijającego się rolnictwa precyzyjnego, dążącego do optymalizacji nakładów przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności siewu.

Siewnik punktowy tworzy korzystne warunki dla wzrostu roślin. Skuteczny siew może mieć wpływ na plony nawet w 50%. Niepowodzenie siewu zmniejsza potencjał upraw średnio o 10%. (Na przykładzie kukurydzy, źródło Pioneer)

Innowacyjne, pneumatyczne siewniki punktowe KUHN

Firma KUHN w swojej ofercie posiada technologie wspierające rolników w procesach produkcyjnych. Rozwiązanie, jakim jest napęd elektryczny siewnika punktowego, upraszcza jego ustawienie, obsługę sterowania sekcjami i umożliwia regulację:

·         obsady nasion, we wszystkich rzędach,

·         wysiewu nawozu, w 2 sekcjach,

·         wysiewu mikrogranulatu, w 1 sekcji.

Regulacja dawki

W jakim celu stosuje się zmienne dawkowanie we wszystkich rzędach?

W europejskim rolnictwie obserwuje się tendencję do zwiększania wielkości gospodarstw rolnych. Są to struktury, które mają historię zróżnicowanych praktyk zarządzania i podziału terenu.

Na polach występuje wiele różnych rodzajów gleb. Ta różnorodność wpływa na dostęp do zasobów.

Celem zmiennej dawki wysiewu jest uzyskanie równomiernego rozłożenia zasobów w celu uzyskania uprawy odpornej na stres (+ równomierne kiełkowanie).

Zastosowanie modulacji jest uzasadnione ekonomicznie i agronomicznie. Rolnicy zwiększają swoje dochody, zużywając mniej materiału siewnego i środków do produkcji, jednocześnie osiągając maksymalny potencjał upraw (w oparciu o kryteria przestrzenne).

·         Sterowanie sekcjami + modulacja = 3% oszczędności materiału siewnego (źródło)

·         Wzrost wydajności = do 8%

Dzięki temu rolnicy osiągają swoje cele agronomiczne, unikając zubożenia glebywspomagając jej odbudowę.

Który typ siewnika punktowego KUHN jest odpowiedni dla Ciebie?

Jakie są Twoje wymagania względem siewnika punktowego? 

Te kluczowe czynniki pomogą w podjęciu decyzji.

Wysokiej jakości siew ma zasadnicze znaczenie dla poprawy wydajności upraw. Aby zwiększyć skuteczność siewu, warto wybrać siewnik punktowy dostosowany do własnych potrzeb. Ten typ siewnika gwarantuje pomyślny wysiew i jest idealnym rozwiązaniem dla kukurydzy, słonecznika, rzepaku i roślin strączkowych, takich jak groch, fasola, soczewica, bób i ciecierzyca.

Czy Twój wybór to KOSMA?

"Szukam lekkiej, precyzyjnej maszyny z dobrym stosunkiem ceny do wydajności".

Pneumatyczny siewnik KOSMA jest przystosowany do pracy na wcześniej przygotowanych glebach i przy prędkości siewu do 8 km/h. Niewielki ciężar tego siewnika sprawdza się idealnie na glebach uprawianych w konwencjonalny sposób i sprawia, że jest on doskonale przystosowany do lekkich, 4-cylindrowych ciągników oraz do pracy z broną wirnikową.

Jakie są zalety siewnika punktowego KOSMA?

Małe zapotrzebowanie na moc, dzięki lekkiej konstrukcji

Mała masa sekcji wysiewającej KOSMA, ważącej mniej niż 95 kg, sprawia, że jest to dobry wybór dla ciągników o mniejszym udźwigu. Ta cecha pozwala również na oszczędniejszą eksploatację ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na siłę uciągu, mniejsze zużycie paliwa i redukcję ugniatania gleby podczas siewu.

Idealna na mocno spulchnione gleby

System nacisku na podłoże sekcji wysiewającej KOSMA został zaprojektowany z myślą o łatwej adaptacji do różnych warunków roboczych. Dodatkowe obciążenie 12,5 lub 25 kg poprawia penetrację gleby i stabilność siewu, nawet jeśli gleba jest luźna, a pole mocno uprawione. Zamontowane z przodu wyposażenie oraz koło dogniatające dodatkowo pozwalają na dostosowanie konfiguracji siewnika do wymagań pola.

Doskonały stosunek ceny do wydajności

Siewnik punktowy KOSMA wyróżnia się lżejszą konstrukcją, co przekłada się na przystępną cenę. Niemniej jednak oferuje precyzję siewu odpowiadającą gamie siewników MAXIMA 3  w warunkach przygotowanej gleby. Ten siewnik jest również dobrze znany ze swojej trwałości i niezawodności, spełniając najbardziej wymagające oczekiwania i pozwalając na oszczędność kosztów. 

Rama KOSMA R - składana

Siewnik punktowy KOSMA R ze składaną, lekką ramą jest idealny do siewu buraków cukrowych, cykorii i rzepaku. Jego konstrukcja ogranicza ugniatanie gleby i zapewnia optymalną jakość siewu przy wykorzystaniu ciągników o mocy od 200 KM. Dzięki opcjom takim jak koła ze stali nierdzewnej, odgarniacze brył i odgarniacze gwieździste resztek roślinnych, siew buraków jest szczególnie udany. Precyzyjne ustawienia są kompatybilne z rolnictwem precyzyjnym (VRA i TC-SC). Wersja elektryczna stanowi szybką i wygodną kombinację do siewu 8-rzędowego lub 12-rzędowego, a sterowanie sekcjami GPS pozwala utrzymać koszty produkcji pod kontrolą.

Dostępny w wersjach 8-, 9-, 11- lub 12-rzędowych z rozstawem od 45 do 80 cm.

Możliwość wyboru napędu mechanicznego lub elektrycznego.

ODKRYJ GAMĘ SIEWNIKÓW PRECYZYJNYCH KOSMA

Czy Twój wybór to MAXIMA 3?

"Zależy mi na wydajności i potrzebuję wyposażenia, które jest idealnie dostosowane do moich praktyk".

Idealny do siewu kukurydzy, słonecznika, buraków, rzepaku, sorgo, zbóż, soi i fasoli, siewnik MAXIMA 3 łączy w sobie precyzję, szybkość, niezawodność, wytrzymałość i zdolność do adaptacji. Gama siewników MAXIMA 3 obejmuje 12 modeli, w konfiguracjach od 6 do 12 rzędów, umożliwiających precyzyjny siew w rozstawie od 37,5 do 80 cm, wyposażonych w różne typy ram (składane, teleskopowe, regulowane itp.).

Jakie są zalety pneumatycznego siewnika punktowego MAXIMA 3?

Najwyższa precyzja siewu z prędkością do 10 km/h

Dzięki udoskonalonemu systemowi wybierania i wyrzucania nasion, MAXIMA 3 zwiększa precyzję siewu z prędkością do 10 km/h. Sekcje wysiewające są wyjątkowo stabilne i gwarantują jednakową głębokość siewu dzięki wydajnemu systemowi nacisku na podłoże (maks. 180 kg). Dodatkowym atutem jest lokalizacja punktu spadania nasion w miejscu styku koła podporowego z glebą, co zapewnia idealne umieszczenie materiału siewnego w bruździe.

Prosta i intuicyjna regulacja

Siewnik pneumatyczny punktowy MAXIMA 3 posiada proste, intuicyjne ustawienia. Ustawienia nacisku na podłoże, odgarniaczy resztek roślinnych i kół kopiujących można regulować bez użycia narzędzi, co przekłada się na większy komfort i dynamiczne tempo pracy.

Wyposażenie zgodne z potrzebami użytkownika

Wyposażenie umożliwia skuteczne zagospodarowanie resztek roślinnych i stworzenie optymalnego środowiska dla nasion.

Dostosowane rozwiązania w zakresie nawożenia podczas siewu:

·         4 rodzaje zbiorników: 2 x 190 l, 2 x 260 l, 1 x 950 l lub 1 x 1350 l;

·         2 rodzaje redlic nawozowych: stopkowe z zabezpieczeniem Non-Stop lub talerzowe z zabezpieczeniem Non-Stop.

Opcje wprowadzania mikrogranulatu na dno bruzdy (środek owadobójczy lub nawóz startowy) lub na wierzch rzędu wysiewu (środek przeciwko ślimakom).

ODKRYJ GAMĘ SIEWNIKÓW PUNKTOWYCH MAXIMA 3

Jakie są różnice między siewnikami KOSMA i MAXIMA 3?

 KOSMAMAXIMA 3

Masa sekcji

95 kg (w zależności od opcji)

120 kg (w zależności od opcji)

Prędkość robocza

4 do 8 km/h

5 do 10 km/h

Nacisk na podłoże

Do 120 kg (0, +12.5 kg, +25 kg)

Do 180 kg (0, +20 kg, +40 kg, +60 kg)

Zespół wysiewający

Napęd mechaniczny lub elektryczny.
Optymalne pobieranie nasion, dzięki wewnętrznej przegrodzie. Wyrzutnik zapewnia lepsze prowadzenie nasion.
Pokrywa aparatu wysiewającego skutecznie odcinają strumień powietrza i zapewniają precyzyjne uwolnienie nasion.
Równomierne, precyzyjne rozmieszczenie nasion z zachowaniem regularnych odległości między nimi oraz minimalną ilością przepustów lub podwójnie wysianych nasion.

Nawożenie

3 typy zbiorników w  zależności od ilości wysiewanego nawozu:

2 x 260 litrów

950 litrów

1350 litrów

 

4 typy zbiorników w zależności od ilości wysiewanego nawozu:

2 x 190 litrów

2 x 260 litrów

950 litrów

1350 litrów

Redlice nawozowe

Dwa rodzaje redlic nawozowych w zależności od warunków glebowych:

Redlica talerzowa z zabezpieczeniem Non-Stop

Redlica stopkowa z zabezpieczeniem Non-Stop

dealer finder map for KPL