Aktualności i wydarzenia
Produkty i usługi

Ponad 60 lat doświadczenia w produkcji kosiarek bębnowych

W 1963 roku Holender Piet Zweegers junior dokonał ważnego wynalazku: kosiarki bębnowej, która na zawsze zmieniła świat sianokosów! Dziś kosiarka bębnowa PZ, nazwana na cześć jej wynalazcy, jest nadal produkowana i rozwijana w firmie KUHN-Geldrop w Holandii. Oczywiście w jeszcze bardziej udoskonalonej wersji.

Od kosiarki listwowej do kosiarki bębnowej

Przez dziesięciolecia standardem było koszenie za pomocą kosiarki listwowej. Kosiarki rotacyjne składają się jednak z bębnów lub talerzy z nożami, które się obracają. Dużą zaletą jest to, że zapewniają odpowiedni pokos i są łatwe w utrzymaniu, nawet w trudnych warunkach.

From cutter bar to drum mowe

PZ technologia kosiarek bębnowych

Dlaczego technologia PZ nadal cieszy się tak dużym powodzeniem na rynku? Od ponad 60 lat nasze kosiarki bębnowe sprawdzają się w każdych warunkach i przy różnych rodzajach prac rolniczych. 

PZ drum mower technology

Do największych zalet należą:

  • Aktywny przepływ plonu i czysto odkładany pokos dzięki konstrukcji PZ - składającej się z 2 dużych bębnów zewnętrznych i 2 małych bębnów wewnętrznych.
  • Niskie zapotrzebowanie na moc dzięki dużym otworom przelotowym między bębnami.
  • Czyste cięcie dzięki płaskim bokom bębnów i swobodnie obracającym się talerzom.
  • Przyjazna dla użytkownika i szybka wymiana noży.

Najszersza oferta produktowa

Obecnie KUHN jest jedynym producentem, który dostosował swoje kosiarki bębnowe zarówno do małych, jak i dużych ciągników oraz wymagających warunków pracy.
Dzięki 8 różnym modelom oferujemy najszerszą gamę produktów na rynku:

The widest product offering
Over 60 years of drum mower experience

Ponad 60 lat doświadczenia w produkcji kosiarek bębnowych!

Poznaj kosiarki bębnowe PZ

Inne Aktualności

Wszystkie aktualności